Świnoujście: Centrum droga na prom wjazd

Centrum droga na prom wjazd

Przeprawa Świnoujście Warszów

Karsibór prom wjazdCentrum prom wjazd

Kamera na przeprawie Świnoujście Warszów

Przed nami rozpościera się widok na drogę prowadzącą do przeprawy promowej Karsibór na wyspie Wolin. Umożliwia ona mieszkańcom i turystom przedostanie się na drugi brzeg rzeki Świny płynącej pomiędzy wyspami Wolin i Uznam.

Przeprawa Karsibór usytuowana jest około 8 kilometrów na południe od przeprawy promowej Bielik położonej w Warszowie, dzielnicy Świnoujścia. Promy Karsibór pływają od poniedziałku do piątku w godzinach od 4:50 do 22:00, co 30 minut oraz w nocy we wtorek, czwartek i sobotę. Przeprawa Karsibór przeznaczona jest dla turystów, którzy chcą przedostać się na drugi brzeg wraz ze swoim samochodem. Urlopowicze, mogą skorzystać z przeprawy Bielik położonej w centrum miasta, lecz jedynie na piechotę, bez samochodu.

Turyści, bardzo często są zadowoleni przy pierwszych przeprawach promowych, gdyż są one traktowane jako swoista atrakcja turystyczna, lecz prawdę mówiąc, jest to niezwykle męczące, a w szczególności dla ludzi, którzy mieszkają na wyspie Wolin, a do pracy muszą się dostać na wyspę Uznam i odwrotnie. Dlatego też planując urlop w Świnoujściu, warto zastanowić się, na której wyspie będziemy szukać miejsca zakwaterowania.

Świnoujście jest miastem wartym odwiedzenia. Zobaczyć tu można zabytkowy zespół fortów wybudowanych w latach 1848-1900, piękny Park Zdrojowy, liczne kamienice, najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu czy Muzeum Rybołówstwa Morskiego z interesującymi przyrządami nawigacyjnymi i przedmiotami służącymi przy połowie ryb.

2015.04.20 - Przykładowy obraz z kamery na przeprawie Świnoujście Warszów

Kamera na przeprawie Świnoujście Warszów

Świnoujście posiada także bogatą ofertę uzdrowiskową. Leczy się tu choroby układu nerwowego, dolegliwości ortopedyczno-urazowe, choroby reumatologiczne, kardiologiczne, choroby dróg oddechowych oraz skóry.

Obraz z kamery pochodzi ze strony przeprawa.swi.pl