Świnoujście: Widok na port

Widok na port

Widok na port

Centrum miastaPlaża z hotelu Radisson Blu Resort

Widok na port w Świnoujściu

Świnoujście to jedno z najpopularniejszych miejscowości nadmorskich w województwie zachodniopomorskim, cieszące się ogromną popularnością na skalę europejską, w dużej mierze wśród naszych zachodnich sąsiadów, a także turystów ze Szwecji i Danii. Świnoujście to przede wszystkim miasto uzdrowiskowe, znane z fantastycznego mikroklimatu korzystnie wpływającego na zdrowie, a świnoujskie szerokie plaże każdego lata przyciągają miłośników wypoczynku nad naszym wspaniałym Morzem Bałtyckim.

Świnoujście to nie tylko bardzo ważny punkt na turystycznej mapie Polski, ale i również na gospodarczej. Port Świnoujście oraz Port Szczecin są ze sobą ściśle powiązane i tworzą największy w Polsce zespół portowy i odgrywają bardzo ważną rolę w gospodarce morskiej. Wejście do portu zabezpieczone jest przez dwa falochrony, centralny o długości 1400 metrów i zachodni o długości blisko 300 metrów. Port w Świnoujściu składa się z Terminalu Promowego, Morskiej Stoczni Remontowej, Portu Jachtowego oraz Portu Rybackiego. Na wyspie Uznam, nad cieśniną rzeki Świny, usytuowany jest Port Wojenny, lecz jest on administracyjnie wyłączony z granic cywilnego portu.

2015.04.20 - Przykładowy obraz z kamery z widokiem na port w Świnoujściu

Kamera z widokiem na port w Świnoujściu

Kamera niestety oferuje bardzo niską jakość przekazywanego obrazu, lecz przy dobrej pogodzie możemy dostrzec w oddali dźwigi portowe, a także powstający terminal gazowy LNG, o którym możecie przeczytać w opisie kamery „Terminal Gazowy”. Po lewej stronie obrazu z kamery widoczna jest również Latarnia Morska w Świnoujściu - najwyższa w Polsce. Opodal latarni morskiej znajduje się Fort Gerharda, w którym obecnie mieści się Muzeum Obrony Wybrzeża, jest to obowiązkowy punkt zwiedzania miasta.

Obraz z kamery pochodzi ze strony swinoujscie.com.pl