Świnoujście: Plaża

Plaża

Plaża w AhlbeckuStrona główna

Plaża w Świnoujściu

Przed nami widok na szeroką i piaszczystą plażę, która znajduje się w Świnoujściu. Jest ona ulubionym miejscem wypoczynku okolicznych mieszkańców oraz licznych turystów przyjeżdżających w te strony aby cieszyć się nadmorskim klimatem i ciepłą wodą. Wody Morza Bałtyckiego w okolicy Świnoujścia należą do najcieplejszych nad polskim wybrzeżem. Piękna i spokojna plaża przyciąga spacerowiczów nawet w zimne dni. Trudno się temu dziwić, gdyż plaża jest wtedy szczególnie wyludniona, co skłania do refleksji i pozwala odizolować się od miejskiego zgiełku, zapomnieć o problemach i oczyścić umysł ze zmartwień. Szum fal obmywających brzeg sprawia, że nawet najbardziej skołatane nerwy ogarnia spokój, a malowniczy błękit nieba zlewający się z kolorem wody na linii horyzontu, działa niezwykle relaksująco.

Plaża jest doskonałym miejscem nie tylko do spokojnego wypoczynku, ale także do uprawiania sportów. Mieszkańcy Świnoujście szczególnie chętnie uprawiają tu jogging i nordic walking. Popularne są także gry zespołowe, szczególnie siatkówka plażowa. Zimą spotkamy tu fanów kąpieli w lodowatej wodzie, latem grupki młodzieży grające w piłkę plażową, budujące zamki i rzeźby oraz zachwycone dzieci przeżywające swoje pierwsze wakacje nad morzem.

2015.04.21 - Przykładowy obraz z kamery na plażę w Świnoujściu

Kamera na plaży w Świnoujściu

Nadbałtyckie plaże są rewelacyjnym miejscem na spędzenie letniego wypoczynku, dlatego nikogo nie dziwią tłumy oblegające plaże już od pierwszych słonecznych dni roku. Poziom zatłoczenia plaży jest zawsze proporcjonalny do wysokości temperatury powietrza i ilości promieni słońca rozgrzewających sypki, żółty piasek.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl