Świnoujście: Centrum prom wyjazd

Centrum prom wyjazd

Wjazd na prom w centrum

Centrum droga na prom wyjazdKarsibór droga na prom wjazd

Wjazd na prom w centrum

Warszów, w którym zlokalizowana jest kamera, jest przemysłową dzielnicą Świnoujścia znajdującą się w północnej części miasta, na prawym brzegu rzeki Świny. Dzielnica leży na wyspie Wolin. Na północy dzielnicy znajdziemy falochron, szeroką plażę, najwyższą na polskim wybrzeżu latarnię morską liczącą 68 metrów oraz pruską twierdzę z XIX wieku noszącą nazwę Fort Gerharda.

Warszów stanowi ważny ośrodek komunikacyjny i przemysłowy miasta Świnoujście. Znajduje się tu nie tylko widoczna dzięki kamerze przeprawa promowa do centrum miasta, ale także terminal promów morskich, dworzec kolejowy "Świnoujście" oraz przystanki kolejowe "Odra" i "Port", a także dworzec PKS i pętla autobusów miejskich. Największe zakłady przemysłowe w okolicy to Port Handlowy Świnoujście i Morska Stocznia Remontowa, opodal powstaje także terminal gazu płynnego LNG.

2015.04.20 - Przykładowy obraz z kamery na prom na Warszowie w Świnoujściu

Kamera na prom na Warszowie w Świnoujściu

Kamera pozwala nam na podgląd kolejki tworzącej się u wejścia na przeprawę promową, którą możemy dostać się do centrum Świnoujścia położonego na lewym brzegu Świny. Rzeka przecina miasto na odcinku od Morza Bałtyckiego do Zalewu Szczecińskiego. Turyści przyjeżdżając do Świnoujścia bardzo często uważają przeprawę promową za jedną z atrakcji turystycznych, lecz w życiu codziennym, taki sposób komunikacji pomiędzy jedną wyspą a drugą, w wypadku kiedy, codziennie musimy dojeżdżać do pracy, nie jest najwygodniejszy i może przysporzyć wielu nerwów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony przeprawa.swi.pl