Świnoujście: Centrum droga na prom wyjazd

Centrum droga na prom wyjazd

Przeprawa Warszów w Świnoujściu

Karsibór droga na prom wyjazdCentrum prom wyjazd

Przeprawa promowa na Warszowie w Świnoujściu

Kamera ukazuje nam fragment brzegu rzeki Świna, przepływającej przez Świnoujście oraz drogę dojazdową do przeprawy promowej z dzielnicy Warszów do centrum miasta. Jest to ważny węzeł komunikacyjny, z którego codziennie korzystają tysiące osób, nie tylko prywatnie, ale także służbowo. Promy odpływają z przeprawy co 20 minut transportując nie tylko auta, ale też pieszych, motocyklistów i rowerzystów.

W pobliżu ulicy Nadbrzeżnej, prowadzącej prosto do przeprawy promowej, znajduje się dworzec autobusowy oraz stacja kolejowa Świnoujście. Kierując się do centrum, przed przekroczeniem rzeki warto odwiedzić pobliskie Muzeum Obrony Wybrzeża mieszczące się w zabytkowym Forcie Gerharda przy ul. Bunkrowej 2. Od roku 2014, oprócz muzeum zwiedzać tu można także niesamowite Podziemne Miasto na Wyspie Wolin stanowiące kompleks podziemnych schronów złączonych długim korytarzem. Podziemne Miasto znajduje się 5 km od fortu. Ciekawostką jest, że większość zbiorów muzeum pochodzi z darowizn osób prywatnych oraz depozytów Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Najciekawsze eksponaty to armata z niemieckiego okrętu podwodnego, silnik rakietowy, stanowisko artyleryjskie i armata gładkolufowa „Panzerabwehrwerfer 600” oraz pokaźna kolekcja mundurów wojsk polskich, niemieckich i pruskich.

2015.04.20 - Przykładowy obraz z kamery przeprawa promowej Warszów w Świnoujściu

Świnoujście przeprawa Warszów

Po przeciwnej stronie rzeki, tuż przy punkcie w którym auta opuszczają prom, znajduje się Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Obiekt wyposażony jest w eksponaty związane z metodami połowu ryb, które stosowane były na przestrzeni stuleci, narzędzia, przedmioty codziennego użytku oraz interesujące wystawy tematyczne przedstawiające między innymi morską faunę.

Obraz z kamery pochodzi ze strony przeprawa.swi.pl