Świnoujście: Centrum miasta (nieaktywna)

Centrum miasta (nieaktywna)

Kamera w centrum Świnoujścia

Zobacz obrazy z 13 kamer

Kamera w centrum Świnoujścia

Obiektyw kamery skierowany jest na bloki znajdujące się w centrum Świnoujścia. Miasto zlokalizowane jest na północno-zachodnim skraju Polski, tuż przy niemieckiej granicy. Położone jest aż na 44 wyspach, najsłynniejsze z nich to Uznam, Wolin i Karsibór, pozostałe nie są zamieszkane.

Największą atrakcją Świnoujścia bez wątpienia jest plaża oraz morze, lecz pogoda nad polskim wybrzeżem bywa bardzo kapryśna i może skutecznie uniemożliwić zażywanie kąpieli morskich lub słonecznych. Ratunkiem przed nudą może być udział w jednej z wielu imprez miejskich organizowanych w mieście. Kalendarz imprez miejskich jest bardzo bogaty w wydarzenia, organizowane są tutaj liczne festyny, jarmarki, występy artystyczne i wystawy. Informacje o imprezach jednorazowych i cyklicznych odnaleźć można na portalach internetowych związanych z miastem i okolicą. W szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, rodziny, znajomych, co umili czas i przysporzy niezapomnianych wrażeń.

W centrum miasta warto odwiedzić piękny Park Zdrojowy. Jest on popularnym wśród mieszkańców Świnoujścia miejscem spotkań z przyjaciółmi, wypoczynku i relaksujących spacerów. Park zlokalizowany jest na wschodnim skraju wyspy Uznam, utworzono go w XVIII wieku, powiększono w XIX. W otoczeniu parku znaleźć można szlaki turystyczne: czerwony „Nadmorski” oraz niebieski „Wokół Bałtyku”. Po stronie zachodniej znajdują się obiekty sportowe (basen, stadion, boiska i korty), północna granica parku przebiega wzdłuż ul. Uzdrowiskowej, przy której wyrastają liczne hotele, pensjonaty i campingi. Znajdziemy tu także wydmy z ruinami schronów artylerii.

2015.04.20 - Przykładowy obraz z kamery centrum Świnoujścia

Kamera w centrum Świnoujścia

Świnoujście jest miastem pełnym zabytków związanych z II Wojną Światową, warto przyjechać tu, aby zobaczyć te interesujące budynki, ruiny i zbiory muzealne zgromadzone w miejskich instytucjach. Warto przyjechać także po to, by odpocząć w pięknym i spokojnym miejscu.