Świnoujście: Obraz na żywo z kolejki na prom (nieaktywna)

Obraz na żywo z kolejki na prom (nieaktywna)

Kamera przed promem w Świnoujściu

Zobacz obrazy z 13 kamer

Kamera w porcie w Świnoujściu

Świnoujście to miasto położone na 3 dużych wyspach oraz 41 małych. Jedynym sposobem przemieszczenia się z wyspy Uznam na wyspę Wolin jest przeprawa promowa. Mimo, że promy kursują na obydwu przeprawach średnio co 20 minut, to w trakcie sezonu, tworzą się tutaj ogromne kolejki. Kamera została zamontowana przy przeprawie Bielik, w dzielnicy Warszów w Świnoujściu.

Warszów to swoiste przedmieście Świnoujścia usytuowane na zachodnim krańcu wyspy Wolin nad brzegiem Świny. Jest to dzielnica portowo-przemysłowa, tutaj znajduje się dworzec kolejowy i autobusowy, dwie przystanie promów miejskich oraz terminal portowy, z którego codziennie wychodzą promy do Szwecji.

Kamera na żywo z kolejki na prom w Świnoujściu

Mieszkańcy, którzy chcą przeprawić swój samochód z wyspy Wolin na wyspę Uznam i odwrotnie, mogą to zrobić korzystając z przeprawy Bielik i Karsibór, natomiast turyści, którzy chcą przeprawić swoje auto, mogą to zrobić korzystając jedynie z przeprawy promowej Krasibór. Przeprawa promowa Karsibór położona jest na południe od Warszowa. Przeprawa Bielik przeznaczona jest głównie dla mieszkańców, lecz turyści będący bez samochodu mogą z niej również skorzystać.

2015.04.20 - Przykładowy obraz z kamery przed promem w Świnoujściu

Kamera przed promem w Świnoujściu

Od wielu lat planowana jest budowa mostu lub tunelu pod rzeką Świną oddzielającą wyspę Uznam od wyspy Wolin. Niestety, dotychczas wszystko kończyło się na obietnicach polityków, a tunelu ani most, jak nie było, tak i nie ma.