Świnoujście: Port jachtowy Marina (nieaktywna)

Port jachtowy Marina (nieaktywna)

Kamera mariny w Świnoujściu

Zobacz obrazy z 13 kamer

Marina w Świnoujściu

Szklanym okiem kamery internetowej możemy zobaczyć port jachtowy w Świnoujściu. Jest to największa marina jachtowa polskiego wybrzeża, zlokalizowana w północno-wschodniej części centrum miasta. W pobliżu znajdują się zabytkowe zabudowania starej stoczni, funkcjonującej tu do lat 40 ubiegłego wieku. W najbliższej okolicy położony jest także piękny Park Zdrojowy oraz budynki zespołu fortów z XIX wieku.

Marina jest w stanie pomieścić 300 jednostek jachtowych. Cumujące tu statki zapewniony mają dostęp do wody pitnej, energii elektrycznej, zaplecza sanitarnego, stacji benzynowej oraz tawerny żeglarskiej i sklepu ogólnospożywczego, w którym można zaopatrzyć się w podstawowe produkty żywieniowe. Port przeszedł w ostatnich latach modernizację, lecz nie została ona przeprowadzona w sposób kompleksowy. Nowy slip dla łodzi (mała pochylnia służąca do umieszczania łodzi w wodzie), uległ zniszczeniu po jednym sezonie i na początku roku 2015 musiał zostać przekazany do remontu. Niewielkie niedopatrzenia infrastrukturalne nie stanęły na szczęście na drodze świnoujskiej mariny po nagrodę „Horyzonty Żeglarskie”. Ważne wyróżnienie nadane zostało w kategorii „port jachtowy”, jest to symbol prestiżu i ma ogromny wpływ na rozwój środowiska żeglarskiego regionu.

2015.04.20 - Przykładowy obraz z kamery mariny w Świnoujściu

Kamera mariny w Świnoujściu

Marina Jachtowa w Świnoujściu to obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Warto wybrać się tutaj na spacer, aby móc zobaczyć z bliska statki wpływające i wypływające z portu, a także te zacumowane, którym możemy przyjrzeć się dokładnie z bliska.